Alanya Tıkanık Açma

Alanya Tıkanık Açma

Son yıllarda geliştirilen cihazlar sayesinde mutfak, banyo ve tuvalet giderlerindeki tıkanıklık açma işlemi daha kolay hale gelmiştir. Her ne kadar tıkanıklık açma makineleri olsa bile artık evlerde giderler sürekli tıkanır hale geldi. Gidere atılmaması gereken maddeler ve tesisat yapılırken yapılan uygulama hataları bu durumun başlıca sebebidir. Sizlere tıkanıklığı nasıl açtığımızdan daha çok giderlerin neden tıkandığını ve evde kendi imkanlarınızla gider tıkanıklığını nasıl açarsınız bundan bahsetmek istiyoruz.

 

Mutfak bölümlerinde gider tıkanıklığının sebepleri

Mutfak lavabosuna tabak ve tencere dibinde kalan yemek kalıntılarının dökülmesi
Kızartma yağlarının lavaboya dökülmesi
Meyve ve sebze yıkarken kesilen ve kopan küçük parçaların gidere atılması
Bakliyat yıkarken ve ayıklarken lavabo giderine tanelerin atılması
Sigara izmariti ve kürdan gibi maddelerin lavaboya atılması
Temizlik için kullanılan sünger ve bulaşık telinden kopan parçaların gider borusunun iç kısmındaki yağlı tabakaya tutunması Gider borusunun uygun çapta yapılmaması ve gereksiz yere kapalı dirsek kullanımı
Gider borusuna su ve pisliğin ana gidere ulaşması için doğru eğim verilmemesi.

 

Tuvalet tıkanıklığının sebepleri

Tuvalet kağıtlarının yumak haline getirilerek atılması. Tuvalet kağıdı her ne kadar suda erise bile yumak haline getirilince borunun iç kısmındaki pisliklere yapışarak tıkayabilir.
Islak mendil, el kurulama peçetelerinin gidere atılması Temizlik sonrası kirli su içinde kalan bez veya süngerin gidere kaçması Özellikle banyo bölümünde bulunan tuvaletlere ağda bandı ve çubuğu, ped ve jilet atılması Alaturka tuvaletin boğaz kısmının ve alt kısımdaki es sifon parçasının kireç yüzünde daralması Gider boruları yapılırken uygun çapta yapılmaması ve doğru ölçüde eğim verilmemesi.

 

ATIK SU TESİSATI TIKANIKLIĞI AÇMA

Atık su tesisatı ev ve işyerlerinde mutfak, tuvalet, banyo, yağmurluk pimaş hattı tesisatını kapsamaktadır. Mutfak, tuvalet ve banyo gibi atık su giderleri rögar hattına bağlantılıdır. Yağmurluk pimaşlarının şu anki mevzuatta rögara bağlantısı yasaktır. Şayet binanızda yağmur suyu hattı rögara bağlantılı ise cezai yaptırım ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Atık su tesisatı tıkanıklığı açma işlemi ev ve işyerlerinizde kırmadan robot cihazlarımız sayesinde yapılmaktadır. Kırmadan tıkanıklık açma robotları tıkanıklık açmak için üretilmiş olup son teknoloji cihazlardır.

Örnek olarak, mutfak lavabosu tıkanıklığını ele alalım. Mutfak lavabosu tıkanıklığında evyenizin pis su giderine bağlı olduğu lavabo sifonu pimaş bağlantısından çıkarılır ve mutfak lavabosu tıkanıklığına buradan müdahale edilir. Mutfak dolabınızın herhangi bir yeri sökülmeden lavabo tıkanıklığına müdahale edilir.

 

YAĞMURLUK GİDERİ AÇMA

Yağmurluk boru hattı bina çatısından başlayarak bina girişine kadar devam etmektedir. Yağmurluk boru hatları yapılırken çatı kısmındaki olukların montaj aşamasına dikkat edilmelidir. Sağlam yapılmayan yağmurluk olukları içine su birikince çökerek kırılabilir.

Bütün tıkanıklık açma işlerinde olduğu gibi yağmurluk gideri açma işlemi de herhangi bir yer kırılmadan tıkanıklık açma robotu sayesinde yapılmaktadır. Çoğu ev sahibi oturduğu binanın çatısına hiç çıkmamıştır. Evlerine veya binalarına yağmur suyu dolunca konuya haliyle ilgi gösterilmektedir. Binanız temel aşamasında başlayarak en son çatıda yapımı sonrası son bulur.

Zaten yağmurluk gideri açma, ızgara mazgal tıkanık açma hususunda özenli ve zamanında müdahale edilmez ise olası su sızıntısı sorununun meydana gelmesi muhtemeldir. Taşan ve tıkanıklıktan dolayı içi dolan yağmurluk giderleri çatı veya herhangi bir yerden su problemi ortaya çıkarır. Yapım aşamasının aksine binanızda yapılan kontroller çatıdan başlanmalıdır. Otomobillerimizin yaz ve kış aylarında bakımını nasıl yaptırıyor isek binalarımızın da rutin kontrol ve bakımlarını yaptırmamız bizlere fayda sağlayacaktır.

Firmamızın uzmanlık alanı olan temiz ve pis su tesisatını ele alacak olursak neleri kontrol etmelisiniz birlikte inceleyelim.

 

alanya mazgal ızgara kanalları açma,alanya tıkanıklık  açma,alanya tıkanık açma,alanya tıkanıklı açma işlemi,alanya tıkanıklık açma işlemleri,alanya sıhhi tesisat ustası, alanya tıkanık açma işlemleri,alanya tıkanık açma,

Öne Çıkarılanlar

Alanya Görüntülü Tıkanıklık Açma

Sıhhi tesisat arızaları sorunları,

Alanya Kameralı Tıkanıklık Açma

Müşterilerimizin memnuniyetine ve güvenine her zaman önem vere

Alanya Lavabo Açma

Tıkalı lavabo nasıl açılır sorusunun birden fazla cevabı bulunmaktadır. Ç&

Yorumlar